Menu
Home Page

Who's Who

Woodhall Primary School 

2017/ 18

Headteacher

Mr Matthew Fuller

Deputy Headteacher

Mrs Helen Arbon

Assistant Headteachers

 

SEND Co-ordinator

Mrs Anna Gleeson - Lower School

Mr Martin James - Upper School

Mrs Louise Cameron

Children & Family Support Manager

Mrs Colleen Ardley

School Secretary

Mrs Helen Moxey

School Receptionist

Mrs Sue Walters

School Finance Officer

Miss Michelle Norman

ICT Technician

Mrs Lorraine Lever

 

Nursery Team

Class teacher:

Mrs Sue Pugh

Learning Support Assistants:

Mrs Mo Goodwin

Mrs Nicola Worley

Reception Team

Class teachers:

Mrs Anna Gleeson

(Cherry Class)

Mrs Liz Richardson

(Willow Class)

Learning Support Assistants:

Miss Bekah Byford

Miss Emily Walker

 

Miss Sian Guyton

Mrs Sarah Preston

Year 1 Team

Class teachers:

Mrs Leanne Copping

(Oak Class)

Miss Jenni Fairless

(Ash Class)

Learning Support Assistants:

Miss Karyn Bowman

Miss Charlotte Richter

Mrs Amanda Sayer

 

Year 2 Team

Class teachers:

Mr Jacob Moore

(Beech Class)

Mrs Alison Sawyer

(Elm Class)

Learning Support Assistants:

Mrs Tomoe Newland

Miss Rayner Byam

Mrs Pam Adams

 

Year 3 Team

Class teachers:

Mrs Kerys Stephens

Mrs Rachael Laney

(Rowan Class)

Mr Alex Grimwood

(Maple Class)

Learning Support Assistants:

Mrs Beccy Ray

Mrs Penny Taylor

Mrs Louise Powel

Mrs Laura Head

Year 4 Team

Class teachers:

Mr James Ruse

(Sycamore Class)

Mr James Poulson

(Larch Class)

Learning Support Assistants:

Miss Rona Lee

Miss Bec Bain

 

Year 5 Team

Class teachers:

Mrs Rachel Cook

Mrs K Bevan

(Silver Birch)

Miss Tracy Tate

(Poplar Class)

Learning Support Assistants:

Mrs Melissa Fox

Miss Chelsea Elsdon

Year 6 Team

Class teachers:

Mr Martin James

(Hornbeam Class)

Mr Adam Leggett

(Alder Class)

Learning Support Assistants:

Mrs Karen Hodgson

Miss Kim Newman

PPA Cover

KS1 Teachers:

 

Mrs Sam Beach

Mrs Katie Lewis

 

 

KS2 Teachers:

 

 

 

 

HLTAs:

Miss Charmaine Bailey

Mrs Sarah Brooks

Ms Amanda Hellaby

 

 

 

Clearer in Charge/ Custodian

Mr Arthur Tunley

 

 

 

Safeguarding Contacts

Designated Safeguarding Lead:

Helen Arbon

Alternative Safeguarding Leads:

Colleen Ardley

Matthew Fuller

PREVENT Lead:

Colleen Ardley

Online Safety:

Helen Moxey

Child Sexual Exploitation:

Matthew Fuller

Safeguarding Governor:

Hazel Crane

Single Central Record:

Michelle Norman

 

Top